Destone.cz » Informace » Jak vybrat a objednat kamenný koberec

Jak vybrat a objednat kamenný koberec

Nejjednodušším způsobem je nechat se vést naším průvodcem v eshopu, kde po rozkliknutí vybraného vzoru budete provedeni celým procesem výběru kamenného koberce. Pak je možné vybraný kamenný koberec rovnou nakoupit online, nebo si jen nezávazně nechat spočítat spotřebu potřebného materiálu.

 Interiér, exteriér nebo svislá plocha?

Je třeba se rozhodnout, kde chceme použít kamenný koberec. Do interiéru (domu, bytu, komerčních prostor), exteriéru (kolem bazénu, na chodníky, terasy, na veřejné prostranství), nebo na svislé plochy (stěny, zídky, podstupnice schodů a ostatní svislé plochy). V exteriéru je ještě možno zvolit kamenný koberec UV REZIST na polyaspartické bázi, který se vyznačuje 100% odolností vůči UV záření.

 Výběr vzoru, zrnitosti a druhu pojiva kamenného koberce

Výběr vzoru určuje celkový estetický dojem aplikace. Jednotlivé vzory se liší barevností, zrnitostí (hrubost kameniva, např. 4-8 mm), tvarem oblázku a cenou.  Výběr vzoru ani zrnitosti nemá vliv na funkčnost kamenného koberce a je tedy pouze estetickou záležitostí. Tvar oblázku určuje jeho využití – některé oblázky jsou méně omleté a mají ostřejší hrany, což je předurčuje do exteriérů jako protiskluzové povrchy.

Do exteriérů, kde jsou z pravidla větší pozorovací vzdálenosti od plochy kamenného koberce, doporučujeme spíše zrnitost 4-8 mm. Menší zrnitosti, mají při pozorování z větší dálky tendenci splývat do jednolité plochy, takže zaniká esteticky žádoucí struktura kameniva. Naopak do interiérů s obvykle menšími pozorovacími vzdálenostmi je vhodné použít drobnější zrnitosti (1-4 mm, 1-5 mm, 3-5 mm). Dalším důvodem pro volbu drobnější zrnitosti do interiéru je nižší spotřeba výplňové hmoty, kterou se uzavírá struktura kamenného koberce viz níže kamenný koberec do interiéru.

 Výběr tloušťky kamenného koberce

Pro výběr tloušťky vrstvy položeného kamenného koberce je rozhodující způsob užití. Tzn. pro interiéry můžeme zvolit tloušťku vrstvy 1 cm. Pro exteriéry je optimální tloušťka 1,4 cm. Pro občasné pojezdy osobních aut pak tloušťka 2 cm. Pokud to vezmeme z pohledu zrnitosti, udržet vrstvu 1 cm a správně ji „utáhnout“ je v případě zrnitostí 4-8 mm (obzvláště u říčního kameniva) poměrně obtížné a doporučujeme tedy rozhodně výšku vrstvy 1,4 cm. Naopak u zrnitostí 1-4 mm, 1-5 mm a 3-5 mm není problém udržet vrstvu 1 cm. V případě lokálních nerovností podkladu je potřeba počítat s větší tloušťkou kamenného koberce, aby se tyto nerovnosti eliminovaly.

 Změření plochy pro položení kamenného koberce

Změřte plochu (v m2), kam chcete aplikovat kamenný koberec.

 Pokládka svépomocí nebo odborníkem ?

Pro rozhodnutí této otázky je dobré si přečíst návod na pokládku, který najdete zde. Pokládka není složitá, ale přece jenom vyžaduje určitou zručnost. Taktéž je možné navštívit náš youtube kanál.

 Objednání kamenného koberce

Objednávku, případně jen kalkulaci potřebného materiálu, umožňuje náš eshop s automatickou kalkulací. Objednat lze i osobně u nás na prodejně, e-mailem, nebo telefonicky viz. kontakty.

Co o nás říkají naši zákazníci?

⭐⭐⭐⭐⭐

Pohybuji se ve stavebnictví a proto si dokážu vážit dobře odvedené práce. Pan pokladač je řemeslník ze staré školy, takových už mnoho nenajdete. Že by se někdo zabýval takhle dokonalým napojením a naohybáním lišt a jiných detailů, to už se dnes prostě nevidí. Takže vřele doporučuji a přeji firmě hodně úspěchů.

Pan Pavel, Hřebeč

S panem Zajícem jsme byli s manželem velmi spokojeni. Je radost ho pozorovat při práci. Moc toho nenamluví, ale je to opravdový profesionál. Kamínky jsou opravdu hezké. Jsme už starší lidé a proto jsme ocenili i trpělivost s jakou nám pan Šmíd, který práce organizuje, vše vysvětlil a především doporučil úpravy terénu, aby nám koberec dlouho vydržel.

Mrakovcovi, Berounsko

Když mě firma Destone požádala o napsání této reference, tak jsem neváhal ani na chvíli. Kvalitní práci rád ocením. Bezproblémové jednání po celou dobu, co řekli to platilo, i když nám pokládku komplikovalo nevhodné počasí. Až budu realizovat zadní terasu, určitě se zase obrátím na firmu Destone.

Pan Ilja, Praha - Řepy

Přejít nahoru