Destone.cz » Informace » Kamenný koberec na svislé plochy

Kamenný koberec na svislé plochy

Vertikal KK – systém pro přímou pokládku na svislé plochy

Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem jak pokrýt svislé plochy kamenným kobercem je využít náš systém pro přímou pokládku na svislé plochy VERTIKAL KK. Jedná se o výjimečný materiál, protože na rozdíl od konkurenčních produktů je to systém jednokomponentní. Odpadá tedy míchání složky A se složkou B (někdy i složkou C), během kterého může dojít k pochybení. Výsledná směs pojiva s kamenivem se pak přímo natahuje na svislou plochu. 

Systém je postaven na kvalitním 100% UV stabilním polyurethanovém pojivu, které se zahušťuje dodaným práškovým zahušťovadlem. Obsahuje zároveň penetraci, nebo lépe řečeno kontaktní můstek, který se vytvoří také ze zahuštěného pojiva. Kontaktní vrstva zajistí perfektní přilnavost a velice jednoduchou aplikaci, kterou zvládne každý. Hobby uživatelům nabízíme systém VERTIKAL ve spojení s kamenivem maximální zrnitosti 3-5 mm.

Pokládka na svislé plochy za pomoci bednění

Do maximální výšky 30cm je možné pokládat na svislé plochy i klasické kamenné koberce určené na vodorovné plochy a to za pomoci bednění (šalování). Pokládka za pomocí bednění však vyžaduje jistou zručnost, nicméně v návodu na pokládku jsme pro Vás připravili podrobný popis všech úkonů. Dále doporučujeme zhlédnout videonávod na našem youtube kanálu.

Mozaiková omítka Destone – ekonomická varianta na svislé plochy

Mozaiková omítka Destone je dokonalým doplňkem k vodorovnému kamennému koberci a tvoří ekonomicky přijatelnou alternativu k systému VERTIKAL. Důležité je zmínit, že použité kamenivo je totožné s kamenivem použitým ve všech systémech kamenného koberce Destone. Také výsledný vzhled mozaikové omítky Destone je stejný jako u kamenných koberců, včetně lesku.  

Použití má však dvě mírná omezení typická právě pro mozaikové omítky. Konkrétně neodolávají styku s dlouhodobým proudem vody a nemají takovou mechanickou odolnost. Uvedeme-li to na příkladu, tak pokud pokrýváme podstupnici schodu vstupu do velkého panelového domu, raději volíme systém VERTIKAL, protože ten má odolnost v tomto ohledu neomezenou.

Co o nás říkají naši zákazníci?

⭐⭐⭐⭐⭐

Pohybuji se ve stavebnictví a proto si dokážu vážit dobře odvedené práce. Pan pokladač je řemeslník ze staré školy, takových už mnoho nenajdete. Že by se někdo zabýval takhle dokonalým napojením a naohybáním lišt a jiných detailů, to už se dnes prostě nevidí. Takže vřele doporučuji a přeji firmě hodně úspěchů.

Pan Pavel, Hřebeč

S panem Zajícem jsme byli s manželem velmi spokojeni. Je radost ho pozorovat při práci. Moc toho nenamluví, ale je to opravdový profesionál. Kamínky jsou opravdu hezké. Jsme už starší lidé a proto jsme ocenili i trpělivost s jakou nám pan Šmíd, který práce organizuje, vše vysvětlil a především doporučil úpravy terénu, aby nám koberec dlouho vydržel.

Mrakovcovi, Berounsko

Když mě firma Destone požádala o napsání této reference, tak jsem neváhal ani na chvíli. Kvalitní práci rád ocením. Bezproblémové jednání po celou dobu, co řekli to platilo, i když nám pokládku komplikovalo nevhodné počasí. Až budu realizovat zadní terasu, určitě se zase obrátím na firmu Destone.

Pan Ilja, Praha - Řepy

Přejít nahoru