Destone.cz » Informace » Kamenný koberec v interiéru

Kamenný koberec v interiéru

V interiéru je kamenný koberec zhotoven stejně jako v exteriéru a následně je po vytvrzení převrstven výplňovou hmotou. Uzavření průlinčité struktury kamenného koberce výplňovou hmotou zabrání vnikání nečistot a umožní údržbu plochy vytíráním. Veškeré námi nabízené vzory kamenného koberce jsou vhodné i do interiéru, nicméně kvůli snížení spotřeby zmíněné výplňové hmoty doporučujeme volit raději vzory o zrnitosti 1-4 mm, 1-5 mm, nebo 3-5 mm.Kamenný koberec můžete mít s otevřenou strukturou i v interiéru. Jinak řečeno mít exteriérový kamenný koberec v interiéru. Problémem však může být komplikovaná údržba.

Výplňové hmoty do interiéru: PORES KK a PORGEL KK

V nabídce máme dvě varianty výplňových hmot, které se vzájemně liší v hodně faktorech, počínaje chemickým složením, využitím či aplikací. Důvodem pro použití výplňových hmot je výrazná úspora materiálu oproti vylévání struktury pojivem, které se používá na pojení kameniva. Obě hmoty mají totiž gelovou/pastovitou konzistenci a vyplňují pouze horní třetinu vrstvy kamenného koberce – neprotečou až k podkladu. Teoreticky lze tedy říci, že nám ušetří dvě třetiny materiálu.

Důležité je zmínit, že ani jedna z výplňových hmot nenahrazuje hydroizolaci, byť zadrží 99% vody, která se dostane na povrch. 

PORES KK je akrylátová tixotropní výplňová hmota ihned připravená k použití. Její aplikace je velice snadná. V tenké vrstvě je pochozí po 24 hodinách. Při zaplnění větších spár, vyšší vlhkosti či nižší teploty se prodlužuje i doba vytvrzení. Při použití v exponovaných místech a v místech s častým stykem s vodou je lépe PORES KK přetřít REVITALEM KK.  Pokud plochu udržujeme vytíráním, nejedná se o problematický styk s vodou a PORES KK je tak bez problému možno použít. Použití PORES KK je možné pouze v interiéru. Cena PORES KK je při stejné spotřebě nižší než PORGEL KK.

PORGEL KK je epoxidová dvousložková pryskyřice. Lépe odolává styku s vodou i při větším zatížení. Není třeba jej přetírat další ochrannou vrstvou. Plocha je pochozí po 24 hodinách. Aplikace se doporučuje pouze profesionálům, protože vyžaduje větší zručnost než aplikace PORES KK. 

Použití výplňových hmot pro interiér se v exteriéru nedoporučuje!

Převrstvením plochy výplňovou hmotou vznikne jednolitá plocha, která však zároveň nenahrazuje hydroizolaci a propustí malé množství vody do svého povrchu, potažmo pod něj. Voda, která se dostane do struktury kamenného koberce pod vrstvu výplňové hmoty, v exteriéru zmrzne a jelikož se nemá kam rozpínat, tak poškodí kamenný koberec, který nejčastěji popraská. 

Materiál PORES KK navíc není vhodný do exteriéru kvůli jeho akrylátové bázi, která neodolává stálému styku s vodouPORGEL KK sice vodě odolává, nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o materiál na epoxidové bázi, není 100% UV stabilní. Může se tak stát, že díky velké vrstvě bude patrné zažloutnutí plochy vlivem UV záření. 

Výjimkou může být aplikace PORGEL KK na terasu, která je zastřešená a nedopadá na ni přímé slunce. Záměr aplikovat PORGEL KK do exteriéru však vždy doporučujeme zdarma konzultovat s naší technickou podporou.

Penetrace v interiéru obvykle není nutná

Kamenné koberce obecně mají jistou „samopenetrační“ funkci. V exteriéru ji považujeme za nedostatečnou kvůli povětrnostním vlivům, které vyvíjejí na vrstvu kamenného koberce velké tlaky, především tedy cyklus mrznutí vody, která vniká do jeho struktury. V interiéru, kde obvykle nepůsobí rozpínavost zmrzlé vody ani geologické tlaky atp., je penetrace nadbytečnáVýjimku, kde doporučujeme využití penetrace, tvoří pokládka na glazovanou dlažbu či sjednocování různě savých povrchů.

UV stabilní kamenný koberec v interiéru

Ve většině případů je v interiéru pouze minimum UV záření aby bylo nutné uvažovat nad UV stabilní variantou kamenného koberce. Zcela tedy postačí epoxidový systém. Ve výjimečných případech však může nastat požadavek na 100% UV stabilitu. Typické případy jsou například vnitřní bazény, které mají v létě otevřenou celou stěnu, např. z francouzských oken, (dost často orientovanou na jih). V kombinaci s bílým nebo světlým mramorem by se po čase mohlo stát, že by takový kamenný koberec získával nažloutlou barvu.

Dalším případem může být garáž, která je přes letní měsíce větraná a permanentně otevřená. Pro tyto a další podobné případy máme systémové řešení. Kamenný koberec je zhotoven ze 100% UV stabilního polyaspartického pojiva UV REZIST a následně je převrstven výplňovou hmotou PORES KK, kterou je nutno v dalším kroku přetřít 100% UV stabilním polyaspartickým lakem UV REVITAL. Takto zhotovený kamenný koberec je i při použití bělostného mramoru barevně neměnný. Nutnost použití UV stabilní varianty kamenného koberce do interiérudoporučujeme zdarma konzultovat s naší technickou podporou.

Co o nás říkají naši zákazníci?

⭐⭐⭐⭐⭐

Pohybuji se ve stavebnictví a proto si dokážu vážit dobře odvedené práce. Pan pokladač je řemeslník ze staré školy, takových už mnoho nenajdete. Že by se někdo zabýval takhle dokonalým napojením a naohybáním lišt a jiných detailů, to už se dnes prostě nevidí. Takže vřele doporučuji a přeji firmě hodně úspěchů.

Pan Pavel, Hřebeč

S panem Zajícem jsme byli s manželem velmi spokojeni. Je radost ho pozorovat při práci. Moc toho nenamluví, ale je to opravdový profesionál. Kamínky jsou opravdu hezké. Jsme už starší lidé a proto jsme ocenili i trpělivost s jakou nám pan Šmíd, který práce organizuje, vše vysvětlil a především doporučil úpravy terénu, aby nám koberec dlouho vydržel.

Mrakovcovi, Berounsko

Když mě firma Destone požádala o napsání této reference, tak jsem neváhal ani na chvíli. Kvalitní práci rád ocením. Bezproblémové jednání po celou dobu, co řekli to platilo, i když nám pokládku komplikovalo nevhodné počasí. Až budu realizovat zadní terasu, určitě se zase obrátím na firmu Destone.

Pan Ilja, Praha - Řepy

Přejít nahoru