Destone.cz » Informace » Penetrace podkladu kamenného koberce

Penetrace podkladu kamenného koberce

Nedílnou součástí našeho systému kamenného koberce je i epoxidová penetrace. Epoxidová penetrace se používá i pod kamenný koberec na polyaspartické bázi UV REZIST. Jedinou výjimkou je systém VERTIKAL, kde se namísto penetrace aplikuje kontaktní můstek, který je obsažen v každém balení kamenného koberce VERTIKAL. Pro mozaikové omítky Destone je pak určena akrylátová Omítková penetrace Destone.

Penetrace slouží především pro zvýšení přilnavosti kamenného koberce k podkladu. Dále sjednocuje a upravuje savost podkladu. V omezené míře také zpevňuje povrch betonu.

Penetrace je až na výjimky nutná pouze u exteriérových aplikací. U exteriérových aplikací na štěrkové lože se nepenetruje.Důrazně varujeme před použitím běžných akrylátových penetrací. K akrylátové penetraci kamenný koberec nepřilne a vaznost na podklad je horší, než když se nepoužije penetrace žádná!

PENETRYL KK, paropropustná – vodou ředitelná, pro teploty od 10°C do 27°C

Jedná se o hloubkový dvousložkový penetrační nátěr ředěný vodou. PENETRYL KK je difuzně otevřená (paropropustná) penetrace, takže nebrání odparu vody z podkladu. V případě pokládky na štěrkové podloží se penetrace nepoužívá. PENETRYL KK se používá v případě aplikací standardního kamenného koberce i kamenného koberce UV REZIST.

PENETRYL Z, parotěsná – neředitelná, pro teploty od 0°C do 18°C

„Zimní“ varianta hloubkového dvousložkového penetračního nátěru. Aplikovat je možno již od 0°C. Při teplotách vyšších než 18°C se zkracuje doba zpracovatelnosti, proto doporučujeme dodržet maximální teplotu pro aplikaci. PENETRYL Z je difuzně uzavřená penetrace, je tedy zcela parotěsná. Neředí se vodou ani jinými rozpouštědly. PENETRYL Z se používá v případě aplikací standardního kamenného koberce i kamenného koberce UV REZIST. 

Co o nás říkají naši zákazníci?

⭐⭐⭐⭐⭐

Pohybuji se ve stavebnictví a proto si dokážu vážit dobře odvedené práce. Pan pokladač je řemeslník ze staré školy, takových už mnoho nenajdete. Že by se někdo zabýval takhle dokonalým napojením a naohybáním lišt a jiných detailů, to už se dnes prostě nevidí. Takže vřele doporučuji a přeji firmě hodně úspěchů.

Pan Pavel, Hřebeč

S panem Zajícem jsme byli s manželem velmi spokojeni. Je radost ho pozorovat při práci. Moc toho nenamluví, ale je to opravdový profesionál. Kamínky jsou opravdu hezké. Jsme už starší lidé a proto jsme ocenili i trpělivost s jakou nám pan Šmíd, který práce organizuje, vše vysvětlil a především doporučil úpravy terénu, aby nám koberec dlouho vydržel.

Mrakovcovi, Berounsko

Když mě firma Destone požádala o napsání této reference, tak jsem neváhal ani na chvíli. Kvalitní práci rád ocením. Bezproblémové jednání po celou dobu, co řekli to platilo, i když nám pokládku komplikovalo nevhodné počasí. Až budu realizovat zadní terasu, určitě se zase obrátím na firmu Destone.

Pan Ilja, Praha - Řepy

Přejít nahoru